Citroën My Ami Buggy Concept to rekreacyjna wersja Ami stworzona do spędzania wolnego czasu za kierownicą w 100% elektrycznego pojazdu o przebojowej stylistyce. My Ami Buggy Concept zdobią liczne atrybuty stylistyczne, które podkreślają jego osobowość nieustraszonego, a jednocześnie sympatycznego amatora przygód i solidną, wyrazistą sylwetkę, z wnętrzem wzbogaconym o szereg akcesoriów i elementów graficznych, a także pozbawionym drzwi. W tym koncepcyjnym modelu Citroën dał upust stylistycznej inwencji, czerpiąc inspirację spoza świata motoryzacji, z zabawek konstrukcyjnych, wzornictwa przemysłowego czy mody. My Ami Buggy Concept łamie wszelkie konwencje stylistyczne, ale pozostaje solidnie osadzony w prawdziwym życiu: jest jednocześnie zabawny i funkcjonalny, estetyczny i ergonomiczny, praktyczny i przyjazny dla środowiska, stworzony z myślą o rekreacyjnej mikromobilności.


Citroën My Ami Buggy Concept jest swobodną interpretacją obdarzonego silną osobowością środka lokomocji, stworzonego z myślą o innym sposobie spędzania wolnego czasu. To uosobienie samochodu gotowego wyruszyć w nieznane, o żywiołowej, barwnej i muskularnej stylistyce, nie tracące nic z prostoty i funkcjonalności swojego pierwowzoru. Konstruktorzy marki zaprojektowali zrywającego ze wszelkimi kanonami Ami z myślą o wszystkich tych, którzy poszukują pojazdu o silnej osobowości, elektrycznego, łatwego w obsłudze i zniewalającego charakterem.

 

Citroën My Ami Buggy Concept to zaproszenie dla wszystkich tych, którzy kochają niezależność i którzy jadąc nim będą mogli poczuć się jak odkrywcy, czy to na zwykłej drodze, czy też wędrując po nadmorskich ścieżkach. My Ami Buggy Concept jest rekreacyjnym pojazdem na weekendowe wypady, wakacje nad morzem czy w leśnych ostępach, urzekającym użytkowników swoją praktycznością. Modelem, który dzięki elektrycznemu napędowi będzie poruszał się bez hałasu i bez emitowania spalin, brakiem drzwi potęgując przyjemność jaką daje napęd elektryczny, co umożliwia podróżowanie w całkowitym zespoleniu z otoczeniem, z wnętrzem skąpanym w świetle dzięki panoramicznemu dachowi.


„My Ami Buggy Concept jest propozycją zgodną z filozofią Ami, według której nie jest on samochodem. Dlatego też szukaliśmy inspiracji w świecie zabawek konstrukcyjnych z uwagi na ich ludyczny charakter i funkcjonalność, we wzornictwie przemysłowym, które obejmuje także przedmioty codziennego użytku (meble, oświetlenie itp.), jeśli chodzi o ergonomię i estetykę oraz w świecie akcesoriów modowych (sneakersy, sprzęt sportowy, okulary itp.). Na przykład inspiracją do prostych w swym kształcie wsporników do kamery i smartfona były prace projektantów, którzy w drugiej połowie ubiegłego wieku tworzyli niezbędne i ponadczasowe przedmioty codziennego użytku. My Ami Buggy Concept jest minimalistyczny, funkcjonalny i prosty, zaprojektowany w najczystszym duchu współczesnych kultowych obiektów przemysłowych”. Samuel Pericles – projektant My Ami Buggy.

przesłano: 16.12.2021
zdjęcia: citroen-media.pl