Producent WARSAW wraz z partnerami informują o uruchomieniu przedsprzedaży gry na terenie Polski. Kupując grę przez stronę warsawthegame.pl oraz u wskazanych na niej partnerów, polscy gracze zapłacą za tytuł niższą cenę niż w pozostałych kanałach dystrybucji. Ujawniono również okładkę gry w wersji na PC.


Od momentu ogłoszenia prac nad grą WARSAW, budzi ona duże zainteresowanie zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych mediów. Nad WARSAW pracuje warszawskie studio deweloperskie Pixelated Milk, na zlecenie firmy Gaming Company, odpowiedzialnej za koncepcję i promocję tytułu. Premiera na komputery PC i regularna sprzedaż tytułu rusza za miesiąc, w dniu 4 września. Jednak już dziś firma Gaming Company, wraz z partnerami – Wydawnictwem Agora oraz platformą Games Republic – poinformowali o dostępności pre-orderu.


Przedpremierowe wydanie WARSAW dostępne będzie w wersji cyfrowej oraz pudełkowej. Wydawcą gry w Polsce jest Wydawnictwo Agora, natomiast wyłącznym partnerem cyfrowym firma Games Republic. Dzięki tej współpracy, gracze kupujący grę w Polsce za pośrednictwem warsawthegame.pl oraz w wybranych sklepach zapłacą specjalną, niższą cenę. Sugerowana cena detaliczna na rodzimym rynku to 49,99 zł. Zamówienia na grę startują od dzisiaj. Wchodząc na stronę warsawthegame.pl, gracze mogą dokonać wyboru wersji cyfrowej (z kodem do pobrania) dostępnej tylko w sklepie Games Republic lub wersji pudełkowej dostępnej w sklepach Empik, Media Markt oraz X-kom. Ujawniono również okładkę wersji PC, która występuje w dwóch wersjach kolorystycznych. Jedna z nich to edycja specjalna, zawierająca kolekcjonerskie dodatki, dostępna wyłącznie w sklepie empik.com

Premiera WARSAW na konsole planowana jest w późniejszym okresie.

O WARSAW:


Polska gra komputerowa WARSAW jest jedną z nielicznych gier podejmujących temat Powstania Warszawskiego i pierwszą w swoim gatunku (taktyczny RPG z elementami strategii). Gra toczy się przez 63 dni Powstania Warszawskiego w okupowanej Warszawie – rolą gracza jest przeprowadzenie bohaterów przez cały okres walk. W grze pojawią się prawdziwe lokacje i wydarzenia z Powstania Warszawskiego. Bohaterowie nie są konkretnymi postaciami historycznymi, ale stanowią połączenie cech i losów postaci biorących udział w Powstaniu – opisują ich osobowość oraz przeżycia. Elementy historyczne Powstania w WARSAW (miejsca, wydarzenia i ekwipunek z Powstania Warszawskiego), łączą się z elementami rozgrywki, tworząc spójną całość. Gra konsultowana była z gronem historyków i specjalistów biegłych w tematyce drugiej wojny światowej i Powstania.


Premiera tytułu na PC zaplanowana jest na 4 września 2019 r. Nad WARSAW pracuje warszawskie studio deweloperskie Pixelated Milk na zlecenie firmy Gaming Company, odpowiedzialnej za koncepcję i promocję tego tytułu.

Więcej o grze

O GAMING COMPANY:


Gaming Company zajmuje się produkcją, wydawnictwem i dystrybucją gier komputerowych. Przez lata działalności firma zawarła niezliczone porozumienia na całym świecie, budując sieci, partnerstwa i ustalając wartości nominalne biznesów i własności intelektualnych. Obecnie misją Gaming Company jest pomoc programistom w tworzeniu z własnych zasobów kreatywności stabilnego źródła utrzymania, na uczciwych zasadach.


Gaming Company posiada kompetencje w publikowaniu, rozwijaniu biznesu, finansowaniu, marketingu, PR i sprzedaży. Przed obecną działalnością Gaming Company zarządzała prawami autorskimi w internecie, pracując dla najbardziej znanych właścicieli treści w branży telewizyjnej i gier.

O GAMES REPUBLIC:


Games Republic to internetowy sklep z grami komputerowymi, którego celem jest wprowadzenie na światowe rynki zupełnie nowej jakości usług. Wszystkie klucze dostępne w katalogu Games Republic pochodzą bezpośrednio od wydawców, z którymi sklep ściśle współpracuje. Fakt ten – w połączeniu z brakiem pośredników – sprawia, iż Games Republic jest w stanie zaoferować gry w konkurencyjnych cenach graczom na całym świecie!


Założona w kwietniu 2014 r. strona była z początku połączeniem sklepu i platformy blogerskiej, zaś w obecnym kształcie działa nieprzerwanie od lipca 2017 r. Baza wydawców, niezależnych developerów oraz agregatów współpracujących z Games Republic powiększa się z każdym dniem, podobnie jak oferta sklepu.


Opublikowano: 08.08.2019