Po majówce z pewnymi ograniczeniami zostaje otwarty szlak do Morskiego Oka. Na drodze prowadzącej w tą część Tatr zmieniono organizację ruchu. Pojazdy zaparkowane w sposób nieprawidłowy będą odholowywane.

Po majówce z pewnymi ograniczeniami rozpoczynają swoją działalność hotele i prywatne apartamenty. Usługi hotelarskie i noclegowe będą mogły być świadczone pod warunkiem, że zachowane będą szczególne zasady bezpieczeństwa.

Również Tatrzański Park Narodowy otwiera szlaki turystyczne w tym chyba najpopularniejszy prowadzący do Morskiego Oka. Zgodnie z zapowiedzią dyrekcji TPN jednego dnia na ten szlak będzie mogło wejść do 2.500 osób. Jest to równoznaczne z pojawieniem się większej liczby samochodów w tym rejonie.

W związku z powyższym informujemy, iż na drodze od Wierch Porońca do Łysej Polany nastąpiły zmiany w organizacji ruchu. Na tym odcinku drogi W-960 pojawiło się nowe oznakowanie informujące o tym, iż każdy nieprawidłowo zaparkowany pojazd - nawet, jeżeli został zaparkowany w sposób, który nie powoduje zagrożenia - zostanie odholowany na koszt właściciela. Mandat - to tylko początek (100 zł i 1 pkt karny ); 400 zł za odholowanie auta do 3.5 t oraz opłata za parking (30 zł/doba ).

Jak widać koszty stają się już odczuwalne.

Apelujemy, zatem do kierowców, aby parkowali w wyznaczonych do tego miejscach.

 

 Przesłane przez:

asp. szt. Roman Wieczorek
Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zakopanem

Przesłano: 04.05.2020
zdjęcia: KPP w Zakopanem