Fundacja Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie - jako jedyne takie miejsce w Małopolsce zaprasza turystów do zwiedzania zoo, w którym nie brakuje także atrakcji walentynkowych - zwłaszcza, że wśród zwierząt o uczuciach mówić można bez końca.

Zoo czynne jest cały rok - atrakcji nie brakuje dla każdego turysty odwiedzającego to miejsce. - Walentynki popularne od kilkunastu lat także w Polsce można z powodzeniem spędzić na łonie natury wśród fauny i flory - nawet w lekko zimowej szacie. Co prawda brakuje pewnych atrakcji letnich - jakimi są takie zwierzęta, jak: papugi, ibisy czy antylopy - to zwiedzania jest na około dwie godziny - jeżeli tylko czas pozwala można spokojnie spędzić sporo więcej - robiąc zdjęcia lub nagrywając filmy. 

A warto - bo takich widoków nie mamy na co dzień - nawet, jeżeli spoglądamy w monitory telewizorów. Warto podejść - przyjrzeć się obyczajom - zalotom i umizgom - które w Walentynki sprawiają naprawdę wspaniałe doznania emocjonalne. 

 

Takie widoki nastrajają do sentymentalnych rozmów i aż chce się przystanąć, ay popatrzeć, jak to w przyrodzie wszystko ma swoje miejsce i czas.

Ogród zoologiczny liczy około tysiąc czterysta okazów fauny i niezliczoną ilość flory. Spotkamy tam:  żyrafa Rothschilda, koń Przewalskiego, hipopotam karłowaty, panda mała, pantera śnieżna, tygrys amurski, wilk grzywiasty, antylopa addaks, szympans, lemury wari i katta, słoń indyjski, kondor wielki, pingwin Humboldta i wiele innych wspaniałych mieszkańców krakowskiego zoo.Walentynkowy nastrój wśród zwierząt okresy godowe pojawiają się w różnych porach roku - co nie oznacza, że nie będzie dane dociekliwemu oku dojrzeć naprawdę romantyczne sceny. 

Ogród zoologiczny zaprasza między innymi na Zimową Ścieżkę Zwiedzania.Kasa zoo jest czynna od 9.00 do 14.00. Zwiedzanie do 15.00 - czyli można spokojnie oglądać życie w krakowskim zoo bez większego pośpiechu - tym bardziej, że zoo zajmuje powierzchnię 20 ha i mieszka w nim około 260 gatunków zwierząt.

w okresie 1 grudnia – 31 marca:

Bilet normalny – 15 zł

Bilet ulgowy – 8 zł

źródło: zoo-krakow.pl

Po więcej informacji a także po mapę  - http://zoo-krakow.pl/3d/ wystarczy kliknąć. 

Redakcja suskiDlaWas.info dziękuje za udzielone informacje pani Annie Agaciak z Działu Handlowego Fundacji Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie. Autorem zdjęć jest pani Dorota Maszczyk pracująca w ww. fundacji. 

Wszystkich zakochanych zapraszam do odwiedzenia ogrodu zoologicznego w Krakowie, gdzie można wyznać miłość drugiej osobie i podpatrzyć, jak wyznają uczucia zwierzęta.

http://zoo-krakow.pl

Opracowanie: Maria Moczydlak suskiDlaWas.info
na podstawie materiałów udostępnionych przez źródło informacji.