Trwające cały rok szkolny i w wakacje podróże uczniów są o tyle przyjemniejsze, gdy można tanio skorzystać z bazy noclegowej w systemie szkolnych schronisk młodzieżowych. - Jest to o tyle forma atrakcyjna, że lokalizacja w budynku szkoły daje podniesiony poziom bezpieczeństwa fizycznego ale także ochronę przez zbędnymi zagrożeniami społecznymi.

Sucha Beskidzka posiada bogatą bazę noclegową dla turystów komercyjnych - nie ma co narzekać, jeżeli tylko chce się skorzystać z krótkotrwałego pobytu. - Ale czym innym jest baza noclegowa w systemie tanich noclegów oferowanym w pierwszej kolejności młodzieży szkolnej, która nie zawsze posiada zasoby finansowe wystarczające na wykupienie sobie pobytu w hotelu, prywatnej agroturystyce lub podobnej formie zakwaterowania krótkoterminowego.  


źródło: portal.vulcan.net.pl

Dobrze zaplanowany pobyt turystyczny lub rekreacyjny w Suchej Beskidzkiej z szansą na zwiedzanie okolic tej części Małopolski po niskich kosztach z wykorzystaniem wszystkich udogodnień, jakie dalej "legitymacja szkolna". Dobra komunikacja daje szansę na dość duże spektrum pomysłów do realizacji w czasie pobytu w Suchej Beskidzkiej. - Warto przed skorzystaniem z usług Szkolnego Schroniska Młodzieżowego - skontaktować się telefonicznie a jeszcze lepiej poprzez pocztę elektroniczną i ustalić szczegóły pobytu indywidualnego lub grupowego - aby odpowiednio wcześniej ustalić wszystkie elementy pobytu.

Miejsce położenia schroniska młodzieżowego jest atrakcyjne - bo jest to centrum Suchej Beskidzkiej. - Wiadomo jest powszechnie, że w schroniskach turystycznych tego typu nie można liczyć na wysoki poziom usług ale jest to dobra szkoła przetrwania z niskim nawet budżetem turystycznym. 

Zbliżają się wakacje - będzie więc sposobność ocenić doświadczyć osobiście tej formy wsparcia turystycznego. Warto podkreślić, że placówka funkcjonuje od wielu lat i ma swoją sprawdzoną renomę - co podnosi walory tej formy noclegów. 

  grafika tytułowa: pl.wikipedia.org