W dniu 26 września uczestnicy 6-11 HP Wadowice uczestniczyli w wycieczce na Klimczok w okolice Bielska-Białej w ramach programu autorskiego pt. „Poznajemy Beskidy”.

Głównym celem programu jest poznanie walorów przyrodniczych regionu Beskidu Śląskiego. Pierwszym punktem wycieczki był wyjazd kolejką gondolową na Szyndzielnię, która znajduje się na wysokości 1028 m. Z tarasu widokowego młodzież mogła podziwiać panoramę Bielska-Białej i wysłuchać ciekawych informacji o mieście przywołanych przez przewodnika beskidzkiego. Po krótkim śniadaniu zjedzonym w schronisku młodzi ludzie ruszyli na szczyt Klimczoka.

Wędrówce towarzyszyła ciepła i słoneczna pogoda. Po dotarciu na miejsce ukazał się przepiękny widok na okoliczne pasma górskie. Młodzież dowiedziała się od przewodnika, że przebiega tutaj granica administracyjna Bielska-Białej i stąd Klimczok jest najwyższym punktem tego miasta, a także jest historyczną granicą pomiędzy Śląskiem i Małopolską. Na zakończenie wycieczki wszyscy udali się do kina Cinema City na film pt. „Ad Astra” w roli głównej z Bradem Pittem. Film opowiada o astronaucie przeszukującym galaktykę w celu odnalezienia zaginionego dwadzieścia lat wcześniej ojca.

Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że był to bardzo udany dzień, który dał możliwość poznania Beskidów, a jednocześnie pełen wrażeń z mile spędzonym czasem w gronie rówieśników.


Fot. Uczestnicy na szczycie Klimczoka
Tekst – Dorota Paździora
Zdjęcie – Hubert Kucharczyk

6-11 HP w Wadowicach

Przesłano: 27.09.2019