W tym roku kategoria ciast gotowych do spożycia osiągnęła już wartość sprzedaży na poziomie 564 milionów złotych[1]. Jest to 9,5%[2] wzrostu w stosunku do poprzedniego okresu od stycznia do października. Ciasta są szczególnie popularne w okołoświątecznym koszyku zakupowym polskich konsumentów, którzy teraz mogą cieszyć się jeszcze większym wyborem produktów.


W ramach nowej marki Browni, ETi zaoferuje czekoladowe ciasta w różnych formatach, które odpowiedzą na zróżnicowane potrzeby konsumenckie – zarówno dzięki większym, familijnym opakowaniom, jak i porcjom indywidualnym. Browni Chocolate & Hazelnut Cake, czyli mocno czekoladowe ciasto z chrupiącymi orzeszkami laskowymi i polewą czekoladową, to 200-gramowa dawka pysznego ciasta, które sprawdzi się podczas spotkań w gronie rodziny czy przyjaciół. Fakt, że może być podawane na ciepło i z intensywnie czekoladową polewą pozwoli zmienić nawet zwykły dzień w wyjątkową okazję.


Browni - to także szeroki wybór produktów w pojedynczych porcjach. Nowa linia oferuje również intensywnie czekoladowe ciastko z kawałkami orzechów laskowych oraz babeczki wypełnione nadzieniem  wiśniowym lub czekoladowym. Ten ostatni smak dostępny jest także w opakowaniu do dzielenia się, gdzie znajduje się 9 czekoladowych mini babeczek idealnych na prezent i wspólne świętowanie.


Czekoladowe słodycze ETi zostały doskonale przyjęte przez polskich konsumentów, dlatego postanowiliśmy dalej rozwijać nasze portfolio w tym kierunku – komentuje Magdalena Słomczewska-Klimiuk, Product Portfolio Manager ETi w Polsce i dodaje – „ETi ma ogromne doświadczenie w produkcji wysokiej klasy ciast – na rodzimym rynku jest liderem tej kategorii, dzięki nowoczesnym zakładom, które od lat wyróżniane są za najwyższe światowe standardy produkcji. Bardzo cieszymy się, że możemy przedstawić polskim konsumentom kolejne słodycze, z których ETi słynie już w innych krajach”.


Browni w Polsce - to pięć rodzajów mocno czekoladowych ciast w różnych formatach:

  • Browni Ciasto czekoladowe z kawałkami orzechów laskowych i polewą czekoladową (200 g)
  • Browni Ciastko czekoladowe z kawałkami orzechów laskowych (40 g)
  • Browni Mini Babeczki czekoladowe z nadzieniem czekoladowym (180 g)
  • Browni Babeczka czekoladowa z nadzieniem czekoladowym (45 g)
  • Browni Babeczka czekoladowa z nadzieniem wiśniowym (45 g)


UWAGI:

[1] ETi za Nielsen: Panel Handlu Detalicznego, rynek: Cała Polska (jako suma rynków: Hipermarkety, Supermarkety bez Dyskontów, Dyskonty, Duże sklepy spożywcze + sieci chemiczne, Średnie sklepy spożywcze, Małe sklepy spożywcze, Sklepy Winno-Cukiernicze, Stacje benzynowe, Kioski), fakty: sprzedaż wartościowa w mln PLN, okres: skumulowane okresy styczeń 2018 – październik 2018 i styczeń 2019 – październik 2019, produkt: kategoria Ciast Gotowych do Spożycia.

[2] j.w.

Opublikowano: 21.11.2019
zdjęcie tytułowe: Magdalena Słomczewska-Klimiuk fot.MonikaSzalek
zdjęcia produktów: źródło informacji