Czasem jedno zdjęcie potrafi opowiedzieć więcej niż gruba książka. Fotografia pozwala zatrzymać czas, zachować coś ulotnego, pozwala po latach poczuć chwile, które dawno przeminęły. O wyjątkowości zdjęcia decyduje czasem ułamek sekundy , czasem nietypowe miejsce, z którego zostało zrobione.Chwila uchwycona w kadrze oddająca jakiś szczególny moment, gest, światło, ukazująca jakąś małą lub wielką historię, która zatrzymana w obrazie staje się świadectwem naszego życia i czasów. Ideą naszego konkursu jest znalezienie właśnie takich, szczególnych zdjęć, tych, które opowiadają jakąś historię,które pokazują nasze codzienne życie i ważne wydarzenia, jakich jesteśmy świadkami. Spośród tysięcy zdjęć dotyczących naszego powiatu, wykonanych wciągu całego roku zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów chcemy wybrać te najlepsze i zaprezentować je w najważniejszych mediach w naszym regionie.

Biblioteka Suska wraz ze Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej serdecznie zaprasza fotografików amatorów i profesjonalistów do udziału w Powiatowym Konkursie Fotograficznym – ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2018.  
Fotografie będą oceniane przez profesjonalne jury w trzech kategoriach:  
- WYDARZENIA (np. koncerty, wydarzenia sportowe, uroczystości)
- ŻYCIE CODZIENNE (fotografie ukazujące sceny z życia codziennego mieszkańców powiatu) 
- PRZYRODA I DZIEDZICTWO KULTUROWE (krajobraz i zabytki)  
Spośród zdjęć nagrodzonych w poszczególnych kategoriach zostanie wybrane jedno, najciekawsze zdjęcie, które zostanie uhonorowane statuetką oraz prestiżowym tytułem ZDJĘCIA ROKU POWIATU SUSKIEGO 2018.  
Fotografie które zwyciężą w poszczególnych kategoriach oraz zdjęcie nagrodzone nagrodą Grand Prix zostaną opublikowane w najważniejszych mediach w powiecie suskim.  
Poza prestiżowym tytułem i publikacją fotografii zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe i Bibliotekę Suską.  
W konkursie mogą wziąć udział osoby w każdym wieku, zarówno fotograficy amatorzy jak i profesjonaliści . 
Uczestnicy nie muszą być mieszkańcami Powiatu Suskiego, jedynym warunkiem uczestnictwa jest to, aby fotografie zostały wykonane na terenie powiatu suskiego w 2018 r
 
Prace w postaci fotografii cyfrowych należy przesłać pocztą elektroniczną wraz z odpowiednim formularzem zgłoszeniowym do 7 grudnia 2018 na adres sucha@bibliotekasuska.pl . 
Szczegóły w REGULAMINIE KONKURSU
DOKUMENTY DO POBRANIA: