Do 2 października br. można nadsyłać prace w konkursie, organizowanym przez Polską Agencję Kosmiczną, pod hasłem „Moje kosmiczne wakacje”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z całej Polski, zainteresowanych tematyką związaną z przestrzenią kosmiczną.


Konkurs
skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (osobno oceniane 2 podgrupy: klasy I-IV oraz od V do tegorocznych absolwentów). Przygotowane prace powinny dotyczyć wspomnień z wakacji – tych prawdziwych lub tych wymarzonych, w powiązaniu z szeroko rozumianą tematyką poznawania Wszechświata, eksploracji przestrzeni kosmicznej, korzystania z technologii kosmicznych w życiu codziennym.

Technika prac – dowolna (m.in. formy literackie, plastyczne, techniczne, muzyczne, prezentacje, pliki audio, video, itp.).

Prace można wykonywać indywidualnie lub zespołowo (zespół od 2 do 4 dzieci).

Kryteria oceny: walory artystyczne, zgodność z tematyką konkursową, oryginalność podejścia do tematu, wykorzystanie technologii (starsza grupa).

Wszelkie informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin, dostępne są na stronie Polskiej Agencji Kosmicznej >>.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 października br.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i kosmiczne gadżety.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone m.in. książkami o tematyce kosmicznej, mapami nieba oraz voucherami wstępu do najbardziej popularnych w Polsce obiektów zajmujących się tematyką kosmiczną.

Partnerzy konkursu: Centrum Nauki Kopernik – ESERO POLSKA, Hevelianum w Gdańsku.
Agnieszka Gapys
Rzecznik prasowy
Biuro Organizacyjne
Polska Agencja KosmicznaPrzesłano: 20.07.2020

POLECANE: EKSPLORACJA KOSMOSU: MARS