Zapraszamy licealistów do udziału w konkursie literackim poświęconym postaci ks. Jerzego Popiełuszki. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie opowiadania związanego z tematem przedsięwzięcia: „Ks. Jerzy Popiełuszko – świadek prawdy w świecie kłamstwa”. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 19 października. Wydarzenie uzyskało honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej.


Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki oraz o czasach PRL, a także rozwijanie umiejętności twórczości i literackich pasji młodych ludzi.


Opowiadanie konkursowe powinno być związane z tematyką przedsięwzięcia „Ks. Jerzy Popiełuszko – świadek prawdy w świecie kłamstwa”. Jego objętość nie może przekroczyć 10 000 znaków (ze spacjami). Opowiadania należy przesyłać do 19 października. Pozostałe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie muzeumkspopieluszki.pl/konkurs-literacki >>

Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe. Zwycięskie opowiadanie zostanie również opublikowane na stronie organizatora.

Konkurs „Ks. Jerzy Popiełuszko – świadek prawdy w świecie kłamstwa” został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Organizatorem konkursu jest Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki.
Ministerstwo Edukacji Narodowej


Opublikowano: 16.09.2019