Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej, jak każdego broku zadba o bezpieczeństwo w czasie wakacji.

Trwają już wakacje - na drogach, w miastach i gminach wzmożony ruch turystyczny sprzyja zagrożeniom bezpieczeństwa zarówno turystów, jak też mieszkańców naszego powiatu. - Lato jest okresem w roku, kiedy odnotowywane jest więcej występków, wykroczeń a także zaginięciom, ucieczkom z domu, przebywaniu poza miejscem zamieszkania po godzinie 22-ej - co szczególnie dotyczy młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich a jednocześnie stanowi o wielu wszczynanych akcjach policyjnych - jakby na życzenie nie zawsze zaginionych. 
Województwo małopolskie jest regionem bardzo turystycznym a powiat suski należy do chętnie odwiedzanych regionów w Polsce - ale to niesie za sobą także zjawiska patologiczne społecznie. Mieszkańcy powinni uważać na przybyszów, interesować się podejrzanymi zachowaniami a także "dzikimi" polami namiotowymi itp. 
W wakacje przybywa lekkomyślności wśród młodzieży szkolnej. Narkotyki, pierwsze upajanie się alkoholem, palenie papierosów, drobne kradzieże - to tylko podstawowe "grzechy" młodości. Ale warto wspomnieć, że istotnym jest to, aby młodzież i turyści posiadali przy sobie dokument tożsamości - aby w razie konieczności móc bezkonfliktowo wyjść z nawet przypadkowej kontroli policyjnej dokonywanej przez patrol Policji. 
Prawa Policji w czasie kontroli pieszego są dość szerokie ale nie mogą naruszać wielu praw obywatelskich - jednak, jeżeli chodzi o osoby niepełnoletnie - zgodnie z prawem Policja ma wiele narzędzi prawnych umożliwiających prewencyjne działanie zapobiegawcze na przykład demoralizacji dzieci i młodzież a wówczas kontrola dokumentu tożsamości może okazać się nie tylko wskazana ale także konieczna.
Na stronie KPP w Suchej Beskidzkiej znajduje się wiele informacji na pokrewne tematy - dlatego też mając na uwadze dobre praktyki bezpieczeństwa w powiecie - warto sięgnąć do źródeł:

http://sucha-beskidzka.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/bezpieczne-wakacje-2018-9

Redakcja suski.DlaWas.info będzie monitorowała stan bezpieczeństwa w czasie wakacji - zarówno dzięki pracy Policji ale także służb medycznych i pożarniczych. - Dlatego zapraszam czytelników do zgłaszania tematów i faktów do Redakcji.