Wydarzenie rozpoczęło się serią pasjonujących spotkań z przewodnikami, instruktorami i ratownikami. W szkole gościliśmy m.in. Pana Mirosława Zielińskiego, międzynarodowego przewodnika górskiego UIMLA, a jednocześnie jak się okazało instruktora wspinaczki, technik linowych, kanioningu, narciarstwa zjazdowego i ratownika TOPR, ale przede wszystkim ogromnego miłośnika gór.


W trakcie spotkania swoją pasją zaraził również naszą młodzież, która zadawała mu liczne pytania np. o to jak zostać ratownikiem, gdzie prowadzone są kursy wspinaczkowe i czy można wypożyczyć profesjonalny sprzęt górski? Nie inaczej było w przypadku pozostałych szkoleń. Pani Ula Hanula - przewodnik turystyki kwalifikowanej przedstawiła cenne wskazówki dotyczące m.in. ubioru i warunków pogodowych w górach. 

Z kolei kandydat na ratownika medycznego pan Daniel Suski szczegółowo wyjaśnił zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy osobom cierpiącym na epilepsję.

Przeoczyłeś któreś spotkanie? Nic straconego - nasi specjaliści zadbali również o kontynuację działań, udostępniając nam filmy, nagrania i prezentacje z zajęć, które zamieszczamy poniżej.

A co jeszcze przed nami? Kolejne spotkania z instruktorami, a także z weterynarzami i lekarzami, którzy odpowiedzą na Wasze pytania z zakresu bezpieczeństwa podczas epidemii COVID-19 oraz udzielą wskazówek dotyczących bezpiecznego obcowania ze zwierzętami gospodarskimi.

Zajęcia sfinansowane ze środków prewencyjnych PZU Życie SA w ramach akcji Pomoc to Moc.

Śledź naszą stronę zsckr.nowytarg.pl i korzystaj z bezpłatnych szkoleń.


ZAPRASZAMY!


Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu


Przesłano: 22.04.2021
foto: źródło informacji