Śląski Salon Maturzystów, podczas którego uczniowie ostatnich klas szkół średnich mogą zapoznać się z ofertami uczelni i wysłuchać rad ekspertów komisji egzaminacyjnych, odbędzie się we wtorek, 10 września w murach Politechniki Śląskiej. Salon odbędzie się w budynku Centrum Edukacyjno-Kongresowego przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach.

Maturzyści, którzy odwiedzą Politechnikę Śląską, będą mieli okazję wysłuchać porad ekspertów z Okręgowej Komisji Edukacyjnej w Jaworznie, którzy przybliżą im zasady, jakie będą obowiązywać podczas przyszłorocznego egzaminu dojrzałości. Eksperci podpowiedzą im również, jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej, a także czym kierować się przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Podczas Salonu Maturzystów będą również obecni przedstawiciele szkół wyższych nie tylko z województwa śląskiego, którzy przedstawią ofertę edukacyjną swoich uczelni. Dodatkowo do rąk uczniów trafi kilka tysięcy egzemplarzy Informatora dla Maturzystów przygotowanego przez Perspektywy.


Politechnika Śląska przygotowała dla maturzystów najnowszy informator dla kandydatów na studia na rok akademicki 2019/2020. Uczniowie będą również mogli zasięgnąć opinii studentów na temat każdego z ponad 50 kierunków studiów i odwiedzić stoisko naszej uczelni.


Termin Salonu Maturzystów nie jest przypadkowy, bo do końca września uczniowie ostatnich klas liceów i techników muszą złożyć deklaracje maturalne. Wiedząc, co chcą studiować i jakie są wymogi uczelni, mogą odpowiednio dobrać zestaw przedmiotów do zdawania na maturze.

Szczegóły można znaleźć TUTAJ >>


mgr Jadwiga Witek
Rzecznik prasowy Politechniki ŚląskiejPrzesłano: 10.09.2019
grafiki: źródło informacji