“Deutsch macht Spaß“- o tym, że "niemiecki jest fajny", młodzież naszej szkoły mogła przekonać się w organizowanym 11 października b.r. „Dniu Języka Niemieckiego”.


Z tej okazji został zorganizowany konkurs „WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”, który cieszył się popularnością wśród uczniów.

W tegorocznej edycji wzięło udział 60 zespołów dwuosobowych.

Konkurs opracowany w ciekawej dla młodzieży formie quizu wygrali uczniowie z klasy I technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu: Patrycja Fiedor i Hanna Mrożek.

Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z klasy IV technikum kształcącego w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik agrobiznesu w składzie: Kinga Bachula i Joanna Żółtek.

Trzecie miejsce wywalczyli Kinga Wolska i Hubert Zborowski z klasy IV technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a laureaci nagrody.

Organizatorzy dziękują za tak liczny udział w konkursie oraz zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej zabawy za rok.


Barbara Bańka, Agnieszka Ćwikiel oraz Joanna Lenart

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu

zdjęcia: ZSCKR w Nowym Targu
przesłano: 15.10.2021

POLECANE /przekierowanie/ Goethe-Institut jest instytutem kultury Republiki Federalnej Niemiec. Działamy na całym świecie promując znajomość języka niemieckiego i wspierając międzynarodową współpracę kulturalną.;