W imieniu swoim oraz Polskiej Izby Firm Szkoleniowych (PIFS), która jest organizatorem „Dni uczenia się dorosłych”, serdecznie zapraszam do dołączenia w poczet Partnerów tej kampanii społecznej. - Ewa Nieć Doradca Regionalny Województwo Małopolskie Zespół ZSK


Celem Kampanii jest pokazanie dorosłym, że warto i należy się uczyć, przez całe swoje życie. Nie tylko na potrzeby aktualnej lub przyszłej pracy, ale także żeby zaspokoić ciekawość świata, „nadążać” i w pełni funkcjonować w cywilizacji czy społeczeństwie.

Chcemy pokazać mnogość możliwości rozwijania się: miejsc, tematów i sposobów, które są na wyciągnięcie ręki. Chcemy pokazać , że uczenie się jest niezbędne w dzisiejszych czasach oraz może dawać dużo radości.

To nie jest jednorazowa „akcja”, to działanie na lata, wymagające dużego wysiłku, zanim wszyscy zbierzemy jej owoce. Kampanii patronuje Polski Komitet ds. UNESCO. PIFS przygotował ją razem z Ministerstwami Nauki, Inwestycji i Rozwoju oraz Edukacji Narodowej, PARPem, Instytutem Badań Edukacyjnych, Fundacją Rozwoju Sytemu Edukacji, Konfederacją Lewiatan.

Inicjatorem i koordynatorem jest Polska Izba Firm Szkoleniowych. Sednem kampanii będą różnego rodzaju wydarzenia organizowane w całej Polsce w dniach 15 września - 15 października 2019 r.: dni i noce otwarte, warsztaty, szkolenia, plenerowe treningi, seminaria, spotkania i dyskusje, webinaria, konferencje, kongresy, dni kariery i targi, pikniki edukacyjne, wycieczki i gry terenowe, happeningi i pokazy, programy radiowe i telewizyjne, wystawy, wywiady i artykuły w czasopismach oraz Internecie.

Jak zostać Partnerem „Dni uczenia się dorosłych”? Wystarczy zorganizować bezpłatne wydarzenie, które odbędzie się w terminie 15.09 -15.10.2019, skierowane do dorosłych i zgłosić je przez formularz zamieszczony na stronie: DOŁĄCZ DO KAMPANII SPOŁECZNEJ "DNI UCZENIA SIĘ DOROSŁYCH" 

Przewodnik dla Partnerów znajduje się w zakładce „Zostań partnerem”. Zgłoszone wydarzenia będą umieszczane na stronie AKTUALIZACJA "PRZEWODNIKA DLA PARTNERÓW"

Korzyścią z udziału w kampanii jest promowanie wydarzenia i organizatora, im wcześniej zgłoszone wydarzenie, tym dłuższa promocja. W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.

Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź Wydarzenia realizowane blisko Ciebie!


Ewa Nieć
Doradca Regionalny
Województwo małopolskie
Zespół ZSK
edurosli.pl
INSTYTUT BADAŃ EDUKACYJNYCH
źródło: YouTube kanał Polska Izba Firm Szkoleniowych 

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO CZYLI 10 LAT "DNI UCZENIA SIĘ DOROSŁYCH W POLSCE"

„10 lat Dni uczenia się dorosłych w Polsce” - o początkach kampanii oraz jej celach opowiada Bożena Ziemniewicz, która zorganizowała pierwszą polską edycję kampanii na rynku łódzkiej Manufaktury i tym razem również wspiera naszą kampanię.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie były początki to warto przeczytać ten wywiad.

Bożena Ziemniewicz – ekonomistka, menedżer, przedsiębiorca branży usług rozwojowych, wykładowca, trener, coach, samorządowiec. Społecznie działa na rzecz samorządu gospodarczego i branżowego. Jest wiceprezesem Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej, wiceprezesem Stowarzyszenia Właścicieli, Prezesów i Dyrektorów Firm Klub 500-Łódź, wiceprzewodniczącą Rady Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, prezesem Stowarzyszenia Lifelong Learning, członkinią Zarządu Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Kapituły Certyfikacji Menedżerów. Jest absolwentką handlu zagranicznego i Studium Doktoranckiego Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Łódzkim oraz programu dyplomatycznego House of Diplomacy Akademii Spraw Zagranicznych. Ma uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa, jest praktykiem NLP, ekspertem Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Od 1993 roku prowadzi BRITISH CENTRE – szkołę języków obcych i centrum egzaminacyjne autoryzowane przez Cambridge Assessment English oraz BC Training – szkolenia, coaching, doradztwo. Od 2011 roku jest radną Sejmiku Województwa Łódzkiego. Od 2013 roku prowadzi Łódzki Salon Gospodarczy – miejsce spotkań przedsiębiorców, samorządowców i przedstawicieli świata nauki. Kobieta energiczna, kompetentna i zaangażowana. Zawsze z uśmiechem na ustach, życzliwa i pełna empatii. Zawsze gotowa wspierać i pomagać!

Zachęcamy do lektury

10 lat Dni Uczenia się Dorosłych w Polsce - wywiad EPALE z Bożeną Ziemniewicz >>Przesłano: 30.07.2019