Akademia ŠKODA, to projekt producenta mający na celu rozwój wykwalifikowanej kadry pracowników. Studenci powstałej w 2013 roku Akademii, działającej przy fabryce w Mladá Boleslav, mają niepowtarzalną możliwość wzięcia udziału w corocznym projekcie Student Concept Car i pracy nad stworzeniem autorskiego modelu ŠKODA wspólnie z ekspertami marki. Edukacja przyszłych oraz aktualnych pracowników jest jednym z priorytetów strategii personalnej producenta.

Student Concept Car to wyjątkowy projekt Akademii ŠKODA. Od 2013 roku ŠKODA daje uczniom możliwość zaprojektowania i wykonania pojazdu koncepcyjnego w oparciu o jeden z modeli marki. W ubiegłym roku uczniowie stworzyli pojazd o nazwie MOUNTIAQ, dwudrzwiowego pick-upa na bazie SUV-a KODIAQ. Prace nad tegorocznym modelem trwają, a efekt zostanie zaprezentowany podczas specjalnej premiery w czerwcu bieżącego roku. Projekt stanowi wyjątkową okazję dla początkujących projektantów, mechaników i techników. To nie tylko świetna zabawa i ekscytujące przeżycie, ale też cenne doświadczenie zawodowe i możliwość nauki od najlepszych specjalistów ŠKODA.

ŠKODA wspiera młodych specjalistów i managerów

ŠKODA stawia duży nacisk na rozwój kompetencji managerskich swoich pracowników. Akademia kształci a następnie wspiera dalszy rozwój młodej kadry kierowniczej na wszystkich poziomach. Doskonale wyszkoleni specjaliści są cennym zasobem, dlatego ŠKODA kładzie nacisk na jakość szkoleń w akademii stale poszerzając ofertę programową, ale także konsekwentnie realizuje projekty edukacyjne, w tym również projekt Student Concept Car, promujące młode talenty.

Studenci pracują nad projektem przez cały rok nie tylko doskonaląc swoje umiejętności techniczne, ale także ucząc się współpracy w zespole. Motywacja, kreatywność i niesztampowe pomysły młodych uczestników projektu są dla ŠKODA nieocenione. Dzięki prowadzeniu takich projektów marka zyskuje doskonale wyszkolonych specjalistów, którym po ukończeniu kursów oferuje współpracę.

- Dzięki naszym programom szkoleniowym i edukacyjnym promującym pracę w zespole, wymianę pomysłów oraz zastosowanie innowacyjnych technologii możemy sprostać wyzwaniom rynku motoryzacyjnego. Wiemy, że silna firma to świetnie przygotowani zawodowo i zaangażowani pracownicy, dlatego od kilku lat inwestujemy czas i środki w Akademię ŠKODA, by być gotowym także na te wymagania, z którymi zmierzymy się w przyszłości – komentuje Alois Kauer, nowy dyrektor Akademii ŠKODA i patron projektu Student Concept Car.

 

ŠKODA liderem w zakresie specjalistycznej edukacji zawodowej

Wysoki poziom nauczania oraz możliwości dalszego rozwoju po ukończeniu edukacji to priorytety strategii personalnej ŠKODA. W latach 2013-2019 marka zainwestowała około 320 milionów koron czeskich, aby rozszerzyć istniejące programy szkoleniowe i zmodernizować instytucje edukacyjne. ŠKODA przywiązuje dużą wagę do wiedzy specjalistycznej w połączeniu z miękkimi kompetencjami, na przykład w dziedzinie pracy zespołowej. W ten sposób przygotowuje uczniów do wejścia w życie zawodowe i rozwój kariery.

Akademia ŠKODA dysponuje najnowocześniejszym sprzętem, korzysta z technologii wyznaczających trendy w dziedzinie mechaniki i inżynierii elektronicznej oraz zapewnia wykwalifikowaną kadrę ekspertów. Przywiązuje również dużą wagę do strony praktycznej, umożliwiając uczniom m.in.: odbycie znacznej części zajęć praktycznych w przyszłych miejscach pracy. Dzięki temu absolwenci znają już wszystkie aspekty produkcji pojazdów i są dobrze przygotowani do podjęcia pracy w jednym z nowoczesnych zakładów produkcyjnych. Dzięki rozbudowanej ofercie szkoleniowej oraz konsekwentnie prowadzonej strategii personalnej ŠKODA jest pionierem w zakresie specjalistycznej i profesjonalnej edukacji.


ŠKODA Polska

Przesłano: 12.03.2020
zdjęcia: źródło informacji


POLECANE TEMATY: MOTORYZACJA

REKLAMA