8 października 2019 roku Jacek Kurski, Prezes Telewizji Polskiej i Jon Ola Sand, Dyrektor Generalny Europejskiej Unii Nadawców podpisali umowę na organizację 17 edycji Konkursu Eurowizji Junior. Partnerem wydarzenia jest Miasto Gliwice i województwo śląskie.


- 
Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy w historii możemy gościć tak niezwykłe wydarzenie. – powiedział Jacek Kurski, prezes TVP. - Jestem przekonany, że czeka nas artystyczna uczta i widowisko na najwyższym światowym poziomie. Telewizja Polska została wyjątkowo wyróżniona, bowiem zaszczyt organizacji tego wydarzenia był udziałem tylko 5 państw, których reprezentanci wygrali poprzednie edycje. Bardzo cenimy relację z EBU, zaś tegoroczna edycja Eurowizji Junior w Gliwicach jest spektakularnym zwieńczeniem tej bardzo dobrze układającej się współpracy – podkreślił Jacek Kurski.

W konferencji wzięła udział tegoroczna reprezentantka Polski, Viki Gabor - laureatka programu “Szansa na sukces. Eurowizja Junior”. Młoda wokalistka zaśpiewa na Eurowizji Junior piosenkę “Superhero”.

źródło: centruminformacji.tvp.pl

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019 to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych i rozrywkowych tego roku. Po ubiegłorocznej wygranej konkursu Eurowizji Junior w Mińsku reprezentantki Polski, Roksany Węgiel, gospodarzem tegorocznej edycji jest po raz pierwszy Polska, a organizatorem – Telewizja Polska. W tym roku konkurs odbędzie się w Gliwicach na Śląsku, w Arenie Gliwice – jednej z najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych w Polsce.
W ramach 17. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior odbędą się dwa koncerty: finał jurorski w sobotę 23 listopada i Koncert Finałowy w niedzielę 24 listopada. Widowisko będzie miało imponującą oprawę, przygotowaną przez zespół najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. Dyrektorem Artystycznym widowiska jest Konrad Smuga. Autorem scenografii - Giorgos Stylianou Matsis. Za choreografię koncertu odpowiedzialny jest Agustin Egurrola. Muzykę skomponował Gromee.

Ceremonię Otwarcia w dniu 18 listopada poprowadzi Mateusz Szymkowiak. Gospodarzami Koncertu Finałowego 24 listopada będą Ida Nowakowska, Aleksander Sikora oraz Roksana Węgiel.

W tegorocznej edycji konkursu weźmie udział 19 młodych artystów - przedstawiciele Armenii, Albanii, Australii, Białorusi, Francji, Gruzji, Kazachstanu, Walii, Irlandii, Macedonii Północnej, Polski, Włoch, Holandii, Ukrainy, Rosji, Malty, Portugalii, Hiszpanii oraz Serbii. Towarzyszyć im będą delegaci i przedstawiciele nadawców publicznych z ich państw.Opublikowano: 08.10.2019
zdjęcia i grafiki: źródło informacji
zdjęcie tytułowe: 
Prezes TVP Jacek Kurski i Dyrektor Generalny EBU Jon Ola Sand z reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2019 Wiktorią Gabor

Telewizja Polska przedstawia informacje na temat zasad ogólnych, rezerwacji oraz terminów wycieczek po obiektach TVP S.A. >>WIĘCEJ: Rusza drugi etap sprzedaży biletów na 17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019 >>

REKLAMA