Departament Cen Transferowych i Wycen informuje o publikacji interpretacji ogólnej w sprawie definicji transakcji kontrolowanej.


Interpretacja ogólna w sprawie definicji transakcji kontrolowanej wprowadzonej do regulacji w zakresie cen transferowych od 1 stycznia 2019 r. ma ułatwić podatnikom odpowiednią klasyfikację zdarzeń, wraz z konsekwencjami na gruncie cen transferowych, obejmującymi w szczególności identyfikację obowiązków w zakresie dokumentacji cen transferowych oraz sprawozdawczości.  Interpretacja powinna przyczynić się do pewności i jednolitości stosowania prawa, a także do zwiększenia bezpieczeństwa podatkowego podatników.

Redakcja Departamentu Cen Transferowych i Wycen

opublikowano: 31.12.2021
foto: gov.pl

Jan Sarnowski Podsekretarz Stanu, Pełnomocnik ds. współpracy międzynarodowej w zakresie VAT

28 listopada 2019 r. powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.

Jan Sarnowski to ekspert w zakresie polskiego i niemieckiego prawa podatkowego. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach doradztwa prawnego i podatkowego w Berlinie i Warszawie.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu w Kolonii (LL.M.), a także podyplomowych studiów w zakresie prawa podatkowego (Uniwersytet Warszawski) oraz prawa krajów systemu common law (WWU Münster i Thomas M. Cooley Law School).

W latach 2016-2018 doradca ministra rozwoju i finansów, odpowiedzialny za koordynację procesu uszczelnienia polskiego systemu podatkowego. Współtwórca i zastępca dyrektora programu GovTech Polska, research fellow Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Od czerwca 2018 r. zastępca dyrektora Departamentu Podatków Dochodowych oraz szef zespołu analiz prawno-porównawczych w Ministerstwie Finansów. Autor i współautor publikacji nt. opodatkowania dochodu oraz podatku VAT.

14 października 2019 r. powołany na stanowisko pełnomocnika ministra finansów, inwestycji i rozwoju ds. współpracy międzynarodowej w zakresie VAT.

Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja: 18.12.2019 08:16 Paulina Pawlik
Wytwarzający/Odpowiadający: Paulina Pawlik