Stilo Energy zostało głównym partnerem APsystems, jednego z czołowych producentów mikrofalowników na świecie. To właśnie te urządzenia definiują dziś inteligentną fotowoltaikę. Alians pozwala Stilo Energy na ujednolicenie i stworzenie korzystniejszej oferty dla klientów, także szybszy serwis, a przede wszystkim dostęp do najnowszej technologii.


Według danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce wynosi obecnie ponad 2,68 GW, a przyrost mocy zainstalowanej w systemie wzrósł w stosunku do ub. roku o 166, 3 proc.


Dynamiczny wzrost zapotrzebowania na fotowoltaikę w naszym kraju spowodował, że firma APsystems postanowiła rozwijać się również tutaj. Do tego celu wybrała jednego z liderów rynku na swojego partnera – firmę Stilo Energy.


Na zdjęciu: Olivier Jacques, wiceprezes wykonawczy APsystems

- APsystems projektuje i oferuje  na całym świecie zaawansowaną technologię mikroinwerterów słonecznych, dostarczając bardzo szeroką gamę produktów i rozwiązań. Nasze rozwiązania pozwalają na uzyskanie dużej mocy, a jednocześnie są przyjazne dla użytkownika, także w zakresie monitorowania zużycia energii. Opatentowana architektura systemu zwiększa efektywność pozyskiwania energii słonecznej i zapewnia maksymalną produkcję oraz wydajność paneli fotowoltaicznych. Bacznie obserwujemy rozwój rynków, a Polska ma duży potencjał. Budowanie trwałego partnerstwa z tak dużym, profesjonalnym i godnym zaufania partnerem, jakim jest Stilo Energy, jest dla nas ważnym strategicznym krokiem - mówi Olivier Jacques, wiceprezes wykonawczy APsystems.

Dzięki współpracy z APsystems oferta Stilo Energy stała się jeszcze bardziej konkurencyjna. Skorzystają na tym przede wszystkim klienci firmy.


Na zdjęciu: Piotr Siudak, prezes Stilo Energy

-To, że  światowy gracz postawił na polskiego, mocnego partnera, jakim jest nasza spółka,  jest świetną wiadomością dla wszystkich zainteresowanych fotowoltaiką – mówi Piotr Siudak, prezes Stilo Energy - Silna pozycja APsystems oznacza dostęp do technologii zaawansowanej, pewnej i bezpiecznej, sprawdzonej w milionach instalacji na całym świecie. Także dla nas decyzja o związaniu się z jednym partnerem ma ogromne znaczenie. Nasze uznanie zdobyło między innymi ich ogromne zaangażowanie w badania i rozwój, dzięki czemu mogą nieustannie wprowadzać nowe technologie i produkty na rynek – dodaje prezes Stilo Energy.


Mikrofalowniki pozwalają na znacznie większą wydajność ogniw fotowoltaicznych niż falownik centralny. W inteligentny sposób sterują pozyskiwaniem i przepływem energii słonecznej. Zastosowanie tych urządzeń pozwala uzyskiwać o 10-20% większą moc z tej samej powierzchni paneli, a technologia ta jest też bardziej bezpieczna niż instalacje oparte o falownik centralny.


APsystems jest jednym z czołowych przedstawicieli branży inteligentnej  fotowoltaiki i nr jeden światowych producentów mikrofalowników. Obecna na rynku przez dekadę firma sprzedała już ponad milion tych urządzeń, w 120 krajach świata. Na swoim koncie APsystems ma aż 130 różnego rodzaju  patentów.


Podobnie jak Stilo Energy, APsystems jest członkiem Sunspec Aliance, organizacji zrzeszającej podmioty z branży energii słonecznej i rozproszonej z całego świata.  Celem Sunspec Alliance jest zmniejszenie kosztów, promowanie innowacji i przyspieszenie rozwoju fotowoltaiki poprzez wypracowanie i przyjęcie wspólnych standardów informacyjnych zapewniających interoperacyjność systemu „plug & play”. Standardy SunSpec dotyczą funkcjonowania elektrowni słonecznych i magazynów energii w inteligentnych sieciach - w tym systemów mieszkaniowych, komercyjnych i na skalę użytkową.


Opublikowano: 17.11.2020
zdjęcia/grafiki: źródło informacji