
| Źródło: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej gov.pl
Dostęp do brytyjskiego rynku przewozów drogowych: Wielka Brytania łagodzi rozwiązania

Zgodnie z informacją Ministerstwa Transportu Wielkiej Brytanii, do 31 marca 2023 r. DVSA (Driver & Vehicle Standards Agency) nie będzie stosować sankcji, w tym nie będzie nakładać kar pieniężnych. Służby kontrolne będą stosować jedynie pouczenia (ustne lub pisemne) w zakresie naruszenia obowiązujących od 24 grudnia 2022 r. nowych regulacji przez przewoźników drogowych z Unii Europejskiej, w tym z Polski.
Ten okres przejściowy w zakresie niesankcjonowania naruszeń dotyczy trzech obowiązujących od 24 grudnia 2022 r. ograniczeń:
- zakazu wykonywania przez przewoźników z Unii Europejskiej jednej operacji przewozu kabotażowego po wjeździe bez ładunku do Wielkiej Brytanii (przewoźnicy z UE mają nadal możliwość wykonywania dwóch przewozów kabotażowych na terenie UK w ciągu 7 dni, po dostarczeniu ładunku w ruchu międzynarodowym);
- zakazu wykonywania operacji transportu kombinowanego (niektórych rodzajów transportu intermodalnego, w którym towary są przewożone w tej samej jednostce ładunkowej lub pojeździe przy użyciu dwóch, lub więcej rodzajów transportu) na terenie Wielką Brytanii przez przewoźników unijnych;
- możliwości wykonywania przewozów między Wielką Brytanią a krajami trzecimi przez przewoźników z UE jedynie na podstawie zezwoleń EKMT.
Wiceminister infrastruktury Rafał Weber dodaje, że jest to przykład skuteczności działań polskiego Ministerstwa Infrastruktury i dobrej współpracy z władzami Wielkiej Brytanii.
Ministerstwo Infrastruktury
opublikowano: 06.01.2023 / foto tematyczne: careers.dft.gov.uk
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj